top of page
Gül-İnşaat-Logo.png

İç Mimarlık Hizmetleri

İç Mimarlık Mühendisliğinin Bakışı ile Yılların Tecrübesi

Gül İnşaat Sadık Gül, İstanbul, Türkiye'de yerleşik bir tam hizmet inşaat şirketidir. Ne kadar büyük veya küçük olursa olsun tüm inşaat ihtiyaçlarınıza benzersiz çözümler sunuyoruz. Ekibimiz, en yüksek kalitede işçilik ve müşteri hizmeti sunmaya kendini adamıştır.

20 yılı aşkın tecrübeye sahip ekibimiz, inşaat sektörünün her alanında oldukça deneyimlidir. Konut veya ticari bir projeyi tamamlamak için temelini güven ile sağlamış Gül İnşaat Sadık Gül güvenebileceğiniz bir inşaat firmasıdır.

Neden Biz?
Banner-Kahverengi.jpg

Neden Biz?

Gül İnşaat - Sadık Gül, süreci başından sonuna büyük bir özenle sürdüren ekibi ile, müşterilerine sıra dışı bir projelendirme ve uygulama hizmeti sunmak konusunda uzmanlaşmıştır.

Deneyimlerimize dayanarak bir mekanı yaratmanın ya da yenilemenin özellikle de bu konuda yeterli bilgi ve deneyime sahip olmayan kişiler için ne kadar zor bir süreç olduğunun farkındayız.

Bu nedenle müşterilerimize, konsept tasarımdan, uygulamanın sonuna kadar A’dan Z’ye Anahtar Teslim projelendirme ve uygulama hizmeti sunuyoruz.

Projelendirme ve Uygulama konusunda size sunduğumuz fotoğraf ve videolarla destekli benzersiz raporlama tekniğimiz sayesinde projenin her aşamasından haberdar oluyorsunuz. 

Sadece bununla da bitmiyor. Proje sonrası sizi yalnız bırakmıyor, 30 günlük destek hizmetimizle olası tüm sorunları çözüyor ve eksikliklerinizi gideriyoruz.

Gül-İnşaat-Logo.png

Hizmetlerimiz

İç Mimarlık Mühendisliğinin Bakışı ile Yılların Tecrübesi

Gül İnşaat Sadık Gül, dünya standartlarında iç mimari hizmetleri sunan ünlü bir iç mimardır. Gül İnşaat Sadık Gül, onlarca yıllık deneyimi ve derin estetik anlayışıyla her alanı bir sanat eserine dönüştürebilir.

2646389017.jpg
a725c8_8722fb107266416dbdc7bafd1693c94a_mv2.webp

AUTODESK 3D MAX ÇİZİMLERİMİZDEN BAZILARI

Gül İnşaat Sadık Gül, modern ve yenilikçi iç tasarımlar yaratma konusunda uzmanlaşmış tasarımlara sahiptir. Çeşitli projelerden oluşan portföyü ile Gül İnşaat Sadık Gül, her müşterinin ihtiyaçlarını yansıtan benzersiz mekanlar yaratmaya kendini adamıştır. Fikirleri nasıl hayata geçirdiklerini görmek için Gül İnşaat Sadık Gül'ün son projelerini keşfedin. 

İÇ MİMARLIKTA PROJELERİN TASARLANMASI AŞAMASI

İç Mimari Projelerin Tasarlanması, yani genel olarak düşünülen projenin, bir inşaatın oluşum sürecinden itibaren planlanması demektir. Planlanan projenin veya yapının oluşumundaki en önemli etken yapının kullanım amacıdır. Bu durumda, bir yapının tasarımı iç mekandan başlar diyebiliriz. Bir iç mekan tasarımı projesini oluşturmanın amacı, nihai sonucu görmek ve bu süreçte yapılacak çalışmayı planlayarak geliştirmektir. Bizim görevimiz bu süreçte sizi doğru yönlendirmek, istekleriniz doğrultusunda ilerlemek ve tasarlanan mekânın son halini çeşitli görseller ve planlar ile sunarak hayal ettiğiniz iç mekâna bir adım daha yaklaştırmaktır. Bu yazımızda da siz değerli müşterilerimize iç mekan tasarımın geliştirme aşamalarını aktarıyor olacağız.

Projenizin oluşumunda tasarlanacak mekânın sadece görselleri ve planlarını değil, aynı zamanda uygulamanın nasıl olacağı ile ilgili bilgileri de elde edeceksiniz. Elde ettiğiniz bu bilgiler, projeniz için gerekli olan bütçenin ve onarım sürecinin planlanmasında önemli bir yol gösterici olacaktır.

Projenin tasarımına başlamadan önce, müşterilerimizin iç ve/veya dış mekan tasarımındaki isteklerini ve beklentilerini, renkler, renk geçişleri ve kullanılacak malzeme seçimleri gibi bir dekorasyonun durumunu belirleyen, tüm etkenlerdeki tercihlerin belirlenmesi gereken alanların not edilmesi, sürecin sağlıklı ilerlemesi açısından çok büyük önem arz emektedir.

Projenizin oluşumunda tasarlanacak mekânın sadece görselleri ve planlarını değil, aynı zamanda uygulamanın nasıl olacağı ile ilgili bilgileri de elde edeceksiniz. Elde ettiğiniz bu bilgiler, projeniz için gerekli olan bütçenin ve onarım sürecinin planlanmasında önemli bir yol gösterici olacaktır.

Projenin tasarımına başlamadan önce, müşterilerimizin iç ve/veya dış mekan tasarımındaki isteklerini ve beklentilerini, renkler, renk geçişleri ve kullanılacak malzeme seçimleri gibi bir dekorasyonun durumunu belirleyen, tüm etkenlerdeki tercihlerin belirlenmesi gereken alanların not edilmesi, sürecin sağlıklı ilerlemesi açısından çok büyük önem arz emektedir.

Genellikle, müşterilerimiz hayallerindeki yaşam alanlarını tarif ederken zorlanmaktadırlar. Bu durumda, istenilen tarzda ve konsepte iç ve/veya dış mekân tasarımlarını elektronik aletlerimiz aracılığı ile mevcutta istenilen tarz ve tasarımdaki görsellerimizi siz müşterilerimiz ile paylaşarak tasarım konseptine karar verilmesinde yol gösterici olmaktayız. Konsepti belirlerken sadece mekânın tarzını belirlemek yeterli değildir. Örneğin; Mekânı, kaç kişinin kullanacağı, bu odayı ne amaçla ve ne tür mobilyaya / aletlere ihtiyaç duyduğu, ihtiyaç olan oda sayısı ve bu odaları kullanacak kişilerin profilleri, kaç kişilik olacağı, ne kadar depolama alanına ihtiyaç duyulduğu gibi birçok detaylı sorular ile iç mekanın temel fonksiyonlarını belirlemekteyiz.

Gerekli olan tüm bilgiler toplandıktan sonra, müşterilerimizin düşündüğü mekâna ziyaret ederek bir keşifte bulunur gerekli ölçüler alınır, mevcut tesisat ağını ve özellikle bir bütün olarak iç mekanın gereksinimleri doğrultusunda inceleriz. Bundan sonraki aşamada bir planlama çözümü oluşturmak için tasarım projesinin ilk aşamasına geçeriz. Farklı planlama alternatifi de sunarak müşterilerimize seçim şansı tanırız ki müşterilerimizin alternatif hakları olduğunu hissettirebilelim. Müşterilerimiz ile iç mekân planlaması konusunda mutabakata vardıktan sonra ön proje aşamasına geçeriz.

Konsept Proje Safhası

Tasarım projenin görselleştirme aşaması, mekân için seçilen mobilya ve malzemelerle bitmiş halinin 3 boyutlu görsellerini sunduğumuz aşamadır.

Projenin gerçek mobilya ve malzemelere yansıtılması için net bir fikir sahibi olmak gerekmektedir. Müşterilerimizin gelecekte satın alabileceği ürünler ya da iç mimarlarımız tarafından tasarlanıp hayata geçirilebilecek ürünlerin seçilmesi hayati önem taşımaktadır.

3D görselleştirme, tüm müşterilerin favori aşamasıdır, gerçek tabirle işin artistik kısmıdır. Müşterilerimiz iç mekanın bitmiş hali ile ilgili görsel bir veriye bu durumda sahiptirler. Hayal etmek her zaman kolay değildir. Ancak bu son aşama değildir, çünkü tasarlanan fikirleri gerçekleştirmek ve ustaların kaliteli bir uygulama yapabilmeleri için mobilya ve uygulamaların detaylı çizimlerine ihtiyaç vardır ki buna kesitlerle birlikte teknik çizim denmektedir.

Ön proje aşaması sonucunda, müşterilerimiz ile istişare ederek genel projenin revizasyonlarını bitirerek son haline ulaştırırız. Projede tercih edilen renk, malzeme, mobilya ve uygulamalar ön proje aşaması ile birlikte kesinleşmiş olur.

Konsept Proje Hizmetlerimiz;

 • Keşif

 • Danışmanlık

 • Rölöve alınması ve çizimi

 • Konsept / Avan proje ve malzeme seçimi

 • Kesin proje ve malzeme seçimi

 • Uygulama projesi ve detayları

 • Teknik plan ve çizimi

 • Mahal listesi ve metrajları

 • Kontrolörlük hizmetleri

 • Render 360° Sanal Tur

 • Revizyon

Projelendirme Aşaması

Konsept proje aşamasını tamamladıktan sonra projelendirme kısmına geçeriz. Bu aşamada projede kullanılacak tüm elemanların ve/veya materyallerin detaylı listeleri çıkarılır. Bu listelerin sonucunda projenin uygulaması için gerekli bütçe ve zaman belirlenmiş olur.

Projelendirme aşaması, konsept projede belirlenen tasarımın hayata geçişi açısından çok önemlidir. Konsept projede tasarlanan mekânı oluşturacak tüm malzeme, mobilya ve uygulamalar detaylıca belirlenir.

Belirlenen detaylar üzerinden müşterilerimize farklı seçenekler sunarak en uzun ömürlü, kaliteli ve uygun fiyatlı seçimi yapmaları için yönlendirmekteyiz. Projelendirme aşaması sonucunda, mekanın konsept projedeki görsellerle birebir sonuca erişmesi için gerekli olan zaman, çalışma planı ve bütçe planı elde etmiş oluruz.

Projelendirme Hizmetleri

Konsept Projede bulunan tüm hizmetlere ek olarak:

 • İç Cephe Görselleri

 • Malzeme Listesi

 • Mobilya Listesi

 • Döşeme Listesi

 • Vitrifiye & Armatür Listesi

 • Doğrama Listesi

 • Aydınlatma Listesi

 • Fiyat Teklif Listesi

 • Render

 • 360° Sanal Tur (Tüm Mekan)

 • Final Revizyon

Uygulama Aşaması

Tasarım projenin son aşaması olan uygulama çizimlerinde, kat planları ve tavan planı, döşeme planı, elektrik planları, priz ve anahtarların konumları, tesisat planları, ve detaylı montaj planları gibi biz iç mimarlara ve uygulamacılara gerekli olan tüm detaylar yer almaktadır. Bütün bu çizimler ve elimizdeki bilgiler, uygulamayı gerçekleştirecek ekip için yönlendirici birer kılavuz olacak ve işler daha da kolay uygulanabilir ve yürür hale gelecektir.

Uygulama Projesi, önceden belirlenen iş planına uygun bir şekilde devam eder. Bu sürecin kontrolü ve takibi iç mimarınız tarafından gerçekleştirilir. Bir iç mimar ile tasarım ve uygulama sürecini yürütmek sizi gereksiz harcamalardan korur ve sonuca daha hızlı ve güvenli ulaşmanızı sağlar.

Uygulama Hizmetleri

Konsept Proje ve Projelendirmede bulunan tüm hizmetlere ek olarak:

 • Tavan Planı

 • Duvar Yıkım ve İnşa Planı

 • Elektrik Planı

 • Aydınlatma Planı

 • Havalandırma Planı

 • Tesisat Planı

 • Döşeme Planı

 • Teknik Kesitler

 • Özel Üretim Mobilya Tasarımı

 • Özel Üretim Uygulama Çizimleri

 • İş Takibi

 • gibi süreçleri takip etmektedir.

Ve en sonunda istenilen ve tasarlanan proje gerçek halini alır ve müşterilerimizin memnuniyeti ile Gül İnşaat Mimarlık olarak gururlanırız…

Sizleride Gül İnşaat Mimarlık ailesi ile tanışmaya, bir kahve içmeye davet ediyoruz…

Modern Oturma Odası

Sizi Arayalım!

Aşağıdaki form ile bizlere telefon numaranızı bırakın, en kısa sürede sizleri arayalım.

Arama talebiniz tarafımıza iletilmiştir. En kısa sürede sizlere geri dönüş sağlayacağız.

bottom of page